Header Image

7103 SK Hakkında Neler Yaptık?

Read Time:2 Minute, 3 Second

YURT Sendikaları olarak; 7103 Sayılı Kanunun “SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ” uygulanması ile ilgili Hukuki Kazanımlarımız devam ediyor.
27 Mart 2018 tarihli ve 30373 Sayılı 2. Mükerrer olarak Resmi Gazetede yayınlanan 7103 Sayılı kanun hakkında YURT Sendikaları olarak süreçle ilgili nasıl başladık, neler yaptık, neleri başardık?
2016 Yılında YURT Sendikaları, Taslak olarak hazırladığımız ve ASPB ile Devlet personel Başkanlığına sunduğumuz “SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ”  tasarısını yoğun görüşmelerimiz ve yazışmalarımız neticesinde nihayet 2018 yılında 7103 Sayılı Yasanın 25. Maddesinde 2828 Sayılı ve 3413 sayılı kanun kapsamında kamu kurumlarında halen görev yapan kişilerin eğitim durumlarına uygun kadrolarda istihdamı ve mesleğinde ilerlemesi için İHRAZ ettikleri kadrolara atanmaları ve bu yasanın uygulanması hususunda Kanun yasalaştı.
7103 Sayılı Kanunun amacı 2828 ve 3413 Sayılı Kanun gereği Kamu Kurumlarında görev yapan ve eğitim durumlarına uygun kadrolara ve ihraz ettikleri kadrolara uygun bir üst kadrolara SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİile ataması yapılması gereken  ancak kurumlarda yaşanan sıkıntılar ve Kanunun farklı değerlendirilmesi neticesinde ihraz ettikleri kadrolara atanamayan üyelerimiz ve kardeşlerimizin görev yaptıkları Kurumlarla ile birebir görüşmelerimiz sonucunda birçok kurumda uygulama birliği sağlanmış ancak üyelerimizin ve kardeşlerimizin yoğun olduğu kurumlarda gerek kontenjan kullanılması veya Düz Lise, Meslek Lisesi ayrımı yapılarak işleyişin farklı olmasından dolayı mağdur olan üyelerimiz için YURT Sendikaları olarak Hukuki desteğimiz sürmekte olup, YURT Sendikaları olarak; 2828 Sayılı ve 3413 sayılı kanun kapsamında kamu kurumlarında halen görev yapanların bir üst kadroya atanma şartlarını taşıyanların kurumlarında karşılaştığı sorunları kurum içi veya kurumlar arası geçişlerin sağlanması, mağduriyetlerin giderilmesi ve çözüme ulaşması için kanun ve yönetmelik hakkında araştırma, inceleme yapılarak uygulama birliği sağlamak adına Kamu Denetçiliği Kuruluna ve Cumhurbaşkanlığı İstişare Kuruluna gereken başvurularımızı yaptık.
Diğer yandan YURT Sendikaları olarak mağdur olan üyelerimiz adına Sendika avukatımız tarafından İdare Mahkemelere başvurularımızı gerçekleştirdik ve kazanımlarımız sürmekte olup, 7103 Sayılı Kanun ile yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları siz değerli üyelerimiz ile paylaşıyoruz.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

NOT: 7103 Sayılı Kanun hakkında Meslek Lisesi Mezunları Teknisyen olarak Yüksek Okul (Önlisans) Mezunları Tekniker olarak atamaları birden fazla kurumlarda yapıldı, Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan Düz lise mezunlarının Memur olarak atamaları bazı kurumlar tarafından yapılırken atama yapmayan kurumlarda görev yapan üyelerimizin atamaları Mahkeme Kararlarına göre yapılmaktadır. Öğretmenlik mezunu olan ve şartları tutanların atamaları yapıldı. Siz değerli üyelerimize yapılan haksızlıkların karşısında vereceğimiz her türlü hukuk mücadelesi işlemlerinde Sendika Avukatımız Hizmetinizdedir.

BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ…

Detaylı Bilgi bilgi için ;YURT sendikaları Konfederasyonu Santral : 0(354) – 303 00 66 / 0(850) – 304 00 66 Sendika Cep : 0(532) – 380 13 66

RESMİ TALEPLERİMİZ


ÖRNEK MAHKEME KARARLARI


BAŞVURU YAPMAK İÇİN SİZLER İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ ÖRNEK DİLEKÇE

Örnek dilekçe için TIKLAYINIZ

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir